Czy botoks jest przeciwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego?

Czy botoks jest przeciwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego?

W ostatnich latach zarówno botoks, jak i makijaż permanentny cieszą się coraz większą popularnością. Dzieje się tak, ponieważ pomagają nam nieco zamaskować efekty procesu starzenia się, a także sprawiają, że czujemy się lepiej we własnym ciele. Warto przy tym wspomnieć, że oba wspomniane zabiegi są bezpieczne i pozwalają na uzyskanie widocznych, ale wciąż naturalnych rezultatów - bardzo dużo zależy jednak od osoby przeprowadzającej zabieg oraz od tego, co chcemy osiągnąć. Z tego też powodu niektórzy obawiają się, że botox po makijażu permanentnym lub przed jego wykonaniem może negatywnie wpłynąć na nasz wygląd. W poniższym artykule wyjaśniamy, o czym powinniśmy pamiętać, decydując się zarówno na makijaż permanentny, jak i na botoks oraz kiedy połączenie tych dwóch metod będzie złym pomysłem.

 

 

 

Botox po makijażu permanentnym - dlaczego nie powinniśmy ufać osobie, która chce wykonać taki zabieg?

Przed zdecydowaniem się na połączenie botoksu z makijażem permanentnym, warto dowiedzieć się, na czym polegają oba zabiegi. Pierwszy z nich, czyli botoks, to wstrzyknięcie w wybrane miejscu jadu kiełbasianego, którego zadaniem jest rozluźnienie mięśni i tym samym zniwelowanie zmarszczek. Z tego też powodu po upływie 4 tygodni nasza twarz może się nieco zmienić - dotyczy to przede wszystkim obszaru ust, czoła i okolic oczu, a uzyskane efekty mogą utrzymywać się przez około 9 miesięcy. Z kolei makijaż permanentny niekiedy utrzymuje się nawet 3 lata. Dlatego niektóre osoby uważają, że jeśli chodzi o makijaż permanentny brwi a botoks, lepszym pomysłem będzie zdecydowanie się na wykonanie w pierwszej kolejności tego zabiegu, którego efekty okażą się trwalsze.

Wbrew pozorom w przypadku makijażu permanentnego ust czy microbladingu botox powinien być zabiegiem, który wykonamy wcześniej. Dzieje się tak, ponieważ wpływa on na kształt naszych ust czy oczu, co sprawia, że może również zniwelować efekty makijażu permanentnego. Nawet jeśli postanowimy skorzystać z usług doświadczonej lingeristki, nie przewidzi ona rezultatów botoksu i nie będzie w stanie wykonać makijażu w taki sposób, aby idealnie dopasował się w przyszłości do nowego kształtu naszej twarzy. To sprawia, że nie powinniśmy decydować się na wykonanie takiego zabiegu u osoby, która zapewnia nas, że z botoksu można skorzystać od razu po wygojeniu się makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny brwi a botoks

Czy makijaż permanentny może zastąpić botoks?

Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, prawidłowo wykonany makijaż permanentny może z powodzeniem zastąpić efekty botoksu. Dzieje się tak, ponieważ nowoczesne techniki oraz coraz większa wiedza lingeristów pozwalają na optyczne podniesienie powiek, brwi czy kącików ust. Ponadto delikatne podkreślenie naszej urody skutecznie niweluje widoczność wszelkiego rodzaju zmarszczek. Niewątpliwą zaletą tego typu zabiegów jest również ich trwałość - makijaż permanentny wyróżnia się większą trwałością niż botoks, dzięki czemu nie musimy martwić się o konieczność zbyt częstego odwiedzania specjalistów. To wszystko sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wykonanie makijażu permanentnego w godnym zaufania gabinecie. Mimo to, jeśli zdecydujemy się wcześniej na botoks, powinniśmy powiadomić o tym lingeristkę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl