Czy makijaż permanentny boli?

Czy makijaż permanentny boli?

Niektóre panie, myślące o wykonaniu makijażu permanentnego, odwlekają tę decyzję bądź w ogóle rezygnują z zabiegu z obawy przed bólem, jakiego mogłyby doświadczyć w jego trakcie. Czy rzeczywiście zrobienie makijażu permanentnego wiąże się z bólem i czy jest czego się obawiać, dowiesz się z tego artykułu.

 

 

 

 

 

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny, określany czasem także mianem mikropigmentacji lub makijażu trwałego, pozwala na długotrwałe podkreślenie oczu, brwi oraz ust. Tego rodzaju make-up cieszy się wciąż rosnącą popularnością, a to z uwagi na wiele zalet, którymi się wyróżnia, m.in. zaoszczędza czas na poranne wykonanie makijażu, nie zmywa się, zawsze dobrze się prezentuje, a przy tym daje możliwość wyeksponowania atutów urody raz oraz zredukowania jej niedoskonałości.

Żeby odpowiedzieć na pytanie, czy kreska na powiece boli, warto sięgnąć do wiedzy na temat tego, jak wykonuje się mikropigmentację. Zabieg jest nieco podobny do robienia tatuażu, z tej racji, że pod skórę wprowadza się barwniki. Różnica polega na tym, że w przypadku makijażu permanentnego implementuje się je płycej, maksymalnie do trzeciej warstwy naskórka (0,5 mm). Pigmenty podaje się pod skórę bardzo cienką, jednorazową igłą, więc następuje przerwanie ciągłości naskórka (jest to tzw. zabieg mikroinwazyjny), co może wiązać się z odczuwaniem dyskomfortu.

Znieczulenie w makijażu permanentnym

Zabieg ze znieczuleniem

Wiele kobiet zainteresowanych trwałym make-upem pyta o to, czy makijaż permanentny kreski boli. Odpowiedź nie jest w tej kwestii jednoznaczna o tyle, że różne osoby mają odmienny próg odczuwania dolegliwości bólowych. Wykonanie makijażu permanentnego może wiązać się z bólem, uczuciem rozpierania czy delikatnego podrażnienia. Nie ma jednak najmniejszego powodu do obaw, ponieważ linergistka bierze to zawczasu pod uwagę i przeprowadza zabieg w miejscowym znieczuleniu. 

Jak wygląda taka prewencja bólu? Na miejsce, w które ma zostać objęte makijażem, linergistka nakłada maść lub krem, zawierające substancje o działaniu znieczulającym. Najczęściej są to preparaty z lidokainą oraz tetrakainą, które szybko przygotowują skórę do komfortowego przeprowadzenia zabiegu. Jednymi z polecanych produktów znieczulających są te z oferty marki Angel, występują one w wariancie do brwi lub do ust. Stworzone zostały przez doświadczonego farmakologa, dlatego mamy pewność ich skuteczności i bezpieczeństwa. Dodatkowo, linergistka również w trakcie zabiegu dba o regularne nanoszenie żelu lub płynu znieczulającego (dostosowanego do skóry z przerwaną już barierą naskórkową), co zapewnia stałe zabezpieczenie przed odczuwaniem bólu.

Komfort podczas zabiegu

Zastanawiając się na tym, czy makijaż permanentny boli, warto także wziąć pod uwagę ogólną atmosferę podczas wykonywania zabiegu, jak i poziom stresu u osoby, która się mu poddaje. Udając się na mikropigmentację, z pewnością nie należy nastawiać się negatywnie, spodziewając się nieprzyjemnych odczuć, ani też bezkrytycznie słuchać opinii innych osób. Makijaż permanentny ma niekwestionowane zalety, a obawa przed bólem nie powinna zniweczyć decyzji o jego wykonaniu. Dzięki nowoczesnym preparatom znieczulającym, stosowanym zarówno przed, jak i w trakcie zabiegu, staje się on bezbolesny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl