Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak wybrać barwniki i pigmenty do makijażu permanentnego?

Jak wybrać barwniki i pigmenty do makijażu permanentnego?

Do wykonania profesjonalnego makijażu permanentnego niezbędny jest odpowiedni aparat do makijażu permanentnego, jednak ogromną rolę odgrywa również stosowany barwnik lub pigment. Zawsze należy proponować klientom barwniki bezpieczne dla zdrowia i pochodzące ze sprawdzonych źródeł. Na co więc trzeba zwrócić szczególną uwagę w trakcie zakupów, by wybrać jak najlepsze barwniki do makijażu permanentnego?

3 wskazówki, które należy wziąć pod uwagę podczas wybierania barwników do makijażu

Aby barwnik do makijażu permanentnego na pewno spełnił zarówno oczekiwania klienta, jak i osoby wykonującej zabieg, warto kierować się podczas zakupów m.in. następującymi wskazówkami:

  • przed przystąpieniem do zabiegu należy upewnić się, że w preparacie nie znajdują się żadne składniki, które mogłyby zaszkodzić klientowi. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy klient nie ma alergii na dany barwnik do makijażu, jednak wybieranie sprawdzonych produktów zmniejszy ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji organizmu;
  • warto sięgać po produkty, które dodatkowo minimalizują nieprzyjemne objawy mogące wystąpić podczas zabiegu. Niektóre preparaty znajdujące się w asortymencie naszego sklepu mogą wyraźnie zwiększyć komfort pacjenta. Np. produkty wspomagające marki Doreme Boosters redukują krwawienie i opuchliznę, czyli dwa główne objawy często pojawiające się, gdy pigmenty do makijażu permanentnego są nanoszone w obrębie brwi lub ust;
  • ważnym kryterium, którym powinny kierować się osoby rozważające, jak wybrać barwnik do makijażu permanentnego, jest również paleta kolorów. Im więcej barw znajduje się w danym zestawie, tym lepszy można uzyskać ostateczny wygląd makijażu. Najlepiej zdecydować się na zestawy posiadające kilka różnych odcieni we wszystkich podstawowych tonach: ciepłym, neutralnym i zimnym.

Pigmenty i barwniki do makijażu permanentnego – podstawowe rodzaje

Wyróżniamy dwa podstawowe typy barwników: organiczne oraz nieorganiczne. Barwniki organiczne powstają w oparciu o naturalne substancje. Największą zaletą tego rodzaju produktów jest możliwość uzyskania świetlistego, naturalnego makijażu, jednak za wadę można uznać jego trwałość. Barwniki naturalne szybciej stają się mniej intensywne niż barwniki nieorganiczne.

pigmenty do makijażu permanentnego

Drugi typ pigmentów jest bardziej popularny. Barwniki, które wyprodukowano na bazie sztucznych substancji chemicznych, są trwalsze, a jednocześnie bezpieczne dla organizmu. Makijaż dłużej utrzymuje swój kształt i kolor, dlatego klientki chętniej decydują się właśnie na ten rodzaj pigmentów.

Ostatnia kategoria produktów, którą warto wziąć pod uwagę podczas zakupów, to pigmenty treningowe. Ich atutem jest niska cena, dzięki czemu doskonale nadają się do przeprowadzania szkoleń na skórkach i głowach oraz samodzielnej nauki nowych technik makijażu. Tego typu pigmenty idealnie odwzorowują kolory na skórkach silikonowych, lecz nie mogą być stosowane na ludzkiej skórze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl