Jak zostać profesjonalną linergistką?

Nauka wykonywania makijażu permanentnego

Osoba na tego typu stanowisku specjalizuje się w nakładaniu makijażu permanentnego brwi, oczu i ust – podstawowe narzędzia pracy to więc różnego rodzaju pigmenty oraz urządzenia wykonujące mikronakłucia. Chociaż tę profesję wybiera jako swoją ścieżkę zawodową coraz więcej osób, wciąż nie została uwzględniona w oficjalnym rejestrze zawodów (Klasyfikacja zawodów i specjalności). Osoby planujące sprawdzić się w roli linergistki nie muszą spełniać narzuconych prawnie wymagań – kandydaci nie muszą być absolwentami określonych szkół i posiadać konkretnych certyfikatów. Całe niezbędne przygotowanie można zdobyć samodzielnie, chociaż zazwyczaj lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na dedykowane szkolenia.

 

 

 

Nauka makijażu permanentnego – od czego zacząć?

Po pierwsze, warto przeanalizować swoje mocne strony i upewnić się, czy zawód linergistki to dobry wybór. Najważniejsze kompetencje miękkie w tej profesji są związane z wyczuciem estetycznym oraz obsługą klienta. Po drugie, należy wybrać odpowiednią dla siebie ścieżkę edukacji. Osoby, które preferują samodzielną naukę, powinny zebrać niezbędne materiały szkoleniowe. Na podstawowe wyposażenie składają się takie elementy jak m.in.:

  • skórki treningowe (np. silikonowe modele twarzy, oczu, brwi, ust; płaskie skóry silikonowe w różnych rozmiarach; modele przestrzenne głowy; skórki treningowe z nadrukami części twarzy),
  • pigmenty (np. niedrogie pasty treningowe pomagające w nauce microbladingu).

sztuczna skóra do ćwiczeń makijażu permanentnego

Z kolei osoby, które wolą zajęcia zorganizowane, powinny zapoznać się z aktualną ofertą kursów opracowaną np. przez lokalne salony urody, szkoły prywatne czy ogólnopolskie centra szkoleniowe specjalizujące się w sektorze kosmetycznym.

Kurs makijażu permanentnego – jak wybrać najlepszy?

Podczas profesjonalnego szkolenia z zakresu wykonywania makijażu permanentnego uczestnicy zdobywają liczne umiejętności praktyczne umożliwiające rozpoczęcie pracy na własny rachunek lub zatrudnienie się na stanowisku linergistki. Kurs może dotyczyć poprawnego nakładania makijażu na poszczególnych częściach twarzy (np. w okolicy oczu) lub przeprowadzania zabiegu w sposób kompleksowy (makijaż oczu, brwi i ust).

Uczestnicy kursu uczą się najlepszych technik makijażu permanentnego pod okiem doświadczonego specjalisty. Podczas zajęć są wykorzystywane różne pigmenty i skórki treningowe – wszystkie materiały najczęściej dostarcza organizator. Niezwykle istotnym elementem szkolenia jest też zdobycie umiejętności w zakresie wyposażenia stanowiska pracy (dobór odpowiednich kosmetyków i urządzeń), a także przygotowania klienta do zabiegu (np. wykonanie demakijażu, aplikacja środków znieczulających, korzystanie z produktów do dezynfekcji).

Poszczególne szkolenia różnią się zakresem merytorycznym, a co za tym idzie – również długością trwania. Osoby zainteresowane zawodem linergistki mogą zapisać się np. na 2-dniowe kursy, lecz  efekty tego typu szkoleń zwykle nie są zadowalające. Niektórzy organizatorzy proponują nawet roczne kursy, ale na początek najlepiej wybrać szkolenie najlepiej minimum 2-tygodniowe. Podczas takiego kursu można zapoznać się z podstawami pracy linergistki, dzięki czemu potem będzie łatwiej podjąć decyzję o dalszym doskonaleniu kwalifikacji w tym kierunku lub jednak dokonaniu zmian w kreowaniu swojej ścieżki zawodowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl