Makijaż permanentny ust a wypełniacze
Makijaż permanentny ust a wypełniacze

Wiele kobiet marzy o pięknych i jędrnych ustach. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej możliwa jest spektakularna metamorfoza ust obejmująca nie tylko nadanie im trwałego koloru, ale także zmianę objętości warg. Uzyskanie takiego efektu wymaga przeprowadzenia dwóch różnych zabiegów. Jaka jest różnica pomiędzy zabiegiem mikropigmentacji a wypełnieniem kwasem hialuronowym?

 

 

 

 

 

Kwas hialuronowy a makijaż permanentny – najważniejsze różnice

Makijaż permanentny ust to propozycja dla kobiet, które chcą cieszyć się idealnie dopracowanym makijażem. Zabieg ten wykonany przez doświadczoną linergistkę pozwala na uzyskanie symetrycznych ust o odpowiednim kształcie oraz w wybranym kolorze. Efekt utrzymuje się na skórze od 3 do nawet 5 lat. Dlatego wybór odcienia powinien być dobrze przemyślany i uwzględniać typ urody klientki. Natomiast zabieg powiększenia i modelowania ust kwasem hialuronowym nadaje im jędrność, zmienia objętość oraz kształt. Często jest przeprowadzany w gabinetach medycyny estetycznej przez lekarza. Działanie utrzymuje się przez okres od 6 do 12 miesięcy.

Panie, które chcą przeprowadzić zarówno makijaż permanentny, jak i zabieg wypełnienia muszą liczyć się z pewnymi ograniczeniami.

Makijaż permanentny ust z wypełnieniem

Opinie specjalistów od kosmetologii są zgodne – zabieg mikropigmentacji najlepiej wykonać przed powiększeniem ust. Dopiero po zagojeniu się ust, można skorzystać z wypełnienia kwasem hialuronowym. Jeżeli jednak klientka już powiększyła usta, powinna odczekać nawet do 6 miesięcy, zanim wykona makijaż permanentny. Odwrotna kolejność zabiegów może znacząco utrudnić pracę linergistki. Makijażystka pracuje na ustach o kształcie nadanym przez lekarza i w danej chwili nie ma wpływu na finalny efekt, jaki uzyska już po wchłonięciu się wypełniacza. Ponadto proces wchłaniana kwasu jest krótszy niż czas zaniku makijażu permanentnego. Dlatego dla osiągnięcia jak najlepszych efektów warto zadbać o właściwą kolejność zabiegów. Można także uzupełnić wypełniacz już po pigmentacji ust.

Znieczulenie przed makijażem permanentnym ust

Makijaż permanentny ust - efekty

Wśród różnych technik i metod wykonywania makijażu permanentnego można wyróżnić takie, które mają na celu jedynie podkreślenie konturów ust oraz te, które wypełniają ich wnętrze bardziej lub mniej wyrazistym odcieniem. Nierzadko wykorzystuje się cieniowanie, czy delikatne przejścia kolorów. Przykładem może być makijaż permanentny ust ombre bazujący na naturalnym konturze czerwieni wargowej i 3 odcieniach pigmentu.

Makijaż permanentny – przeciwwskazania

Istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość przeprowadzenia mikropigmentacji. Należą do nich między innymi wszelkie zmiany skórne w obrębie ust np. niezagojona opryszczka czy oparzenia. Ograniczenia przejściowe to menstruacja oraz okres ciąży i laktacji. Nie powinno się wykonywać zabiegu także w przypadku zażywania niektórych leków, chorób skóry, nowotworów, cukrzycy, epilepsji, chemioterapii, a także reakcji alergicznej na stosowane barwniki. Co ważne, profesjonalne linergistki uważają za bezwzględne przeciwwskazanie wypełnienie ust kwasem hialuronowym w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl