Metody korekty nieudanego makijażu permanentnego

Metody korekty nieudanego makijażu permanentnego

Nieudany makijaż permanentny może odebrać całą pewność siebie, ale na szczęście istnieją metody, które umożliwiają przywrócenie twarzy odpowiedniego kolorytu i proporcji. Źle nałożony pigment można również w ostateczności usunąć za pomocą lasera, jednak jest to zabieg kosztowny i wymagający nawet kilkukrotnego powtórzenia.

Nieudany makijaż permanentny ust – w jaki sposób można go skorygować?

Jeden z najczęstszych błędów, jakie popełniają linergistki wykonujące makijaż permanentny ust to dobranie nieodpowiedniego kształtu. Takie wady jak zbyt ostre linie czy brak symetrii od razu przyciągają uwagę i sprawiają, że makijaż, zamiast zdobić – szpeci. Nieprawidłową techniką jest też nakładanie pigmentu zbyt daleko od naturalnej linii ust.

 

Jeśli klientka nalega na efekt bardzo mocnego wypełnienia, doświadczona linergistka powinna odradzić takie rozwiązanie i uprzedzić, że może ono wyglądać karykaturalnie. Kolejny błąd stanowi użycie niewłaściwego barwnika – zbyt czerwone, fioletowe, a nawet sine usta nigdy nie będą wyglądać dobrze.

Problem ze źle nakreśloną linią ust pozwoli rozwiązać pigmentacja naprawcza. Zabieg ten polega na naniesieniu na obszary wymagające poprawy pigmentu w cielistych odcieniach. Dzięki takim działaniom można nadać makijażowi lekkości i sprawić, że usta będą się prezentowały naturalniej. Podobne rozwiązanie warto zastosować w przypadku nieodpowiedniego koloru. Za ciemny lub za jasny pigment łatwo poprawić innym barwnikiem. Z kolei kłopot z odcieniami zbyt zimnymi czy fioletowymi pomogą zniwelować nowoczesne pigmenty o żółtych barwach.

Nieudany makijaż permanentny brwi i oczu – czy korekta zawsze jest możliwa?

Poprawianie wyglądu brwi oraz oczu za pomocą pigmentów jest dobrym i popularnym rozwiązaniem, ale – jak każda ingerencja w ciało – może nieść nieoczekiwane, negatywne skutki. Korekta nieudanego makijażu permanentnego brwi może dotyczyć poprawienia ich kształtu i koloru, a także skorygowania techniki, jaką został naniesiony barwnik. Jeśli brwi są bardzo jasne, za ciemne lub odbarwiły się np. na czerwono, należy ponownie wykonać makijaż, dobierając tym razem pigmenty niwelujące niepożądany odcień. Z kolei zabieg naprawczy w przypadku brwi posiadających niewłaściwy kształt polega na zamaskowaniu grubych kresek barwnikami w neutralnych, beżowych barwach. Zbyt wąskie brwi można poprawić bardzo szybko – wystarczy uzupełnić ich kształt. Podobnie koryguje się np. brwi rzadkie i nierówne.

Częstym problemem są również szerokie, mocne kreski na powiekach. Trudno je zakryć kolorowymi kosmetykami, dlatego także w tym przypadku niezbędna jest pomoc doświadczonej linergistki. Nieudany makijaż oczu będzie się prezentował lepiej już po jednej wizycie korygującej, która polega na zastosowaniu barwników kamuflujących imitujących wygląd zdrowej skóry. W zależności od przypadku, może okazać się, że korekta wymaga kilkukrotnego odwiedzenia gabinetu.

Gdy próby skorygowania makijażu za pomocą szeroko dostępnych rozwiązań nie powiodą się, pozostaje opcja laseroterapii. Usuwanie makijażu permanentnego laserem to jednak ostateczność, której zazwyczaj udaje się uniknąć. Pigmenty kosmetyczne usuwa się podobnie jak tatuaż. Zazwyczaj konieczne jest odbycie przynajmniej kilku sesji, aby po barwniku nie został żaden ślad.

Każdy, kto ma zamiar wykonać u siebie makijaż permanentny, powinien więc przede wszystkim poszukać sprawdzonego, renomowanego gabinetu. Doświadczenie linergistki i stosowanie dobrych pigmentów to najlepsze sposoby na zminimalizowanie ryzyka niepowodzenia zabiegu. Jeśli jednak już dojdzie do pomyłki, należy poszukać pomocy u wykwalifikowanego specjalisty, który przeprowadzi odpowiednią korektę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl