Mezoterapia igłowa a mikroigłowa – różnice

Mezoterapia igłowa a mikroigłowa

Mezoterapia należy do jednych z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych, zapewniających efekt odmłodzonej i głęboko odżywionej skóry. Co ważne, mezoterapia może być wykonana niemal na każdym obszarze ciała, w tym również w tak wrażliwych miejscach jak dłonie czy okolice oczu. Z kolei różnorodność dostępnych preparatów pozwala maksymalnie dopasować zabieg do indywidualnych potrzeb. Dzięki mezoterapii można skutecznie walczyć z łysieniem, a także zredukować np. zmarszczki, przebarwienia i blizny.

Osoby zdecydowane na tego typu zabieg mają do wyboru jego dwie podstawowe odmiany: mezoterapię igłową i mikroigłową. Podstawowe różnice między tymi wariantami dotyczą szczególnie wskazań do zabiegu oraz stosowanych podczas niego urządzeń. Niektóre gabinety oferują również zabiegi mezoterapii bezigłowej, jednak skuteczność tej metody jest mniejsza.

Mezoterapia mikroigłowa, igłowa oraz bezigłowa – różnice w sposobie wykonywania zabiegu

Najważniejszą różnicą między poszczególnymi rodzajami mezoterapii jest sposób wprowadzania pod skórę substancji aktywnych. Metoda igłowa polega na wykonaniu szeregu iniekcji o głębokości ok. 3 mm. Struktura skóry zostaje więc mechanicznie przerwana, w związku z czym po wizycie mogą pojawić się drobne obrzęki i sińce, które jednak znikają po 2–3 dniach. Wstrzykiwanie preparatu pod skórę jest bolesne, dlatego zabieg mezoterapii igłowej wymaga podania znieczulenia miejscowego. Najważniejsze atuty tego typu wariantu to skuteczność i gwarancja wprowadzenia substancji aktywnych do głębszych warstw skóry.

Coraz częściej w gabinetach medycyny estetycznej oraz salonach kosmetycznych można spotkać usługę mezoterapii mikroigłowej. Metoda ta polega na nakłuwaniu skóry za pomocą specjalnych urządzeń. Podczas zabiegu może być wykorzystany derma pen marki Dr Pen – niewielkie urządzenie przypominające kształtem długopis, posiadające kilkanaście cienkich igieł. Zabieg przynosi satysfakcjonujące efekty, ponieważ jest bardzo precyzyjny. Nakłucia można wykonywać w znieczuleniu miejscowym lecz bolesność zabiegu zależy od subiektywnych predyspozycji klienta i często można pominąć stosowanie znieczulenia.

Dr Pen mezoterapia

Ostatni rodzaj to mezoterapia bezigłowa bazująca na impulsach elektrycznych. Preparaty odżywcze są wprowadzane w głąb skóry w sposób nieinwazyjny za pomocą dedykowanych urządzeń. Podczas zabiegu wykorzystuje się proces elektroporacji, który nie wywołuje odczuć bólowych, a jednocześnie pozwala odmłodzić i dotlenić skórę oraz przyspieszyć jej regenerację.

Terapia skóry głowy, twarzy i innych obszarów ciała – jaka metoda będzie najlepsza?

Kolejna różnica dotyczy rodzaju niedoskonałości, nad jakimi dana osoba chce popracować. W przypadku poważnych defektów najlepsze efekty przyniesie metoda najbardziej klasyczna polegająca na wykonywaniu iniekcji. Mezoterapia igłowa głowy pomoże walczyć z łysieniem, z kolei mezoterapia igłowa twarzy i szyi pozwoli zredukować głębokie zmarszczki czy poważne blizny potrądzikowe.

Na metodę mikroigłową powinny zdecydować się osoby, u których zabieg będzie przeprowadzony na dużym obszarze skóry. Takie urządzenia jak Dr Pen czy specjalne rollery pomagają starannie rozprowadzić substancje aktywne np. na udach pokrytych cellulitem lub brzuchu z widocznymi rozstępami. Mezoterapia mikroigłowa przynosi również dobre efekty w ramach zabiegów przeprowadzanych na wrażliwych miejscach na twarzy, np. powiekach oraz obszarze wokół ust. Sieć nakłuć wykonanych przez urządzenie jest bardzo gęsta i posiada starannie określoną głębokość. Tradycyjne iniekcje są znacznie mniej dokładne.

Natomiast wariant najbardziej delikatny, bezigłowy sprawdzi się zwłaszcza u osób, którym zależy na ogólnym poprawieniu wyglądu skóry. W przypadku mezoterapii bezigłowej do uzyskania wyraźnych rezultatów konieczne jest jednak wykonanie przynajmniej kilku zabiegów, podczas gdy efekty metod igłowej i mikroigłowej są widoczne już po jednej wizycie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl