Mikropigmentacja skóry głowy - specyfika zabiegu

Mikropigmentacja skóry głowy - specyfika zabiegu

 Tatuaż na głowie? To ma sens

Tego typu zabieg łączy w sobie sztukę tatuażu i makijażu permanentnego. Poprzez niechirurgiczny, przeprowadzony w specjalistycznym gabinecie proces tatuowania niewielkich kropek na głowie, uzyskuje się fantastyczny efekt zagęszczenia naturalnej fryzury. Pacjent, którego interesuje trycho pigmentacja musi pamiętać o tym, że ten zabieg nie leczy łysienia, a jedynie maskuje jego objawy.

 

 

 

 

Pigmentacja głowy – jak się ją przeprowadza?

Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów należy wybrać rzetelny gabinet kosmetyczny, w którym uzyska się najlepszą opiekę przed, w trakcie i po zabiegu. Nie pozwólmy, aby na naszej głowie trenował swoje umiejętności ktoś niedoświadczony, kto nie posiada odpowiednich certyfikatów wykonywania profesjonalnej pigmentacji skóry. Czas potrzebny na wykonanie całkowitego zagęszczenia dzieli się z reguły na 3-4 sesje. Związane jest to z czasem trwania jednej sesji, która wymaga spędzenia w gabinecie nawet 3 godzin. Oprócz tego okres pomiędzy kolejnymi spotkaniami potrzebny jest skórze głowy do odpowiedniej regeneracji. Po wykonaniu wszystkich serii i wygojeniu skóry możemy cieszyć się optycznie wyraźnie zagęszczonymi włosami, nawet pomimo faktycznych ubytków włosów.

Trychopigmentacja to skuteczna metoda w walce z łysieniem

Komu warto polecić taki zabieg?

Jeśli zainteresowała nas mikropigmentacja skóry głowy, opinie o specjalistach pomogą w wyborze odpowiedniego miejsca, w którym wykonamy zabieg. Z pewnością warto pochylić się nad tym tematem, aby dowiedzieć się, który z salonów oferuje darmowe korekty w przypadku niesatysfakcjonujących lub nietrwałych efektów. Każda skóra może zareagować nieco inaczej na zabieg, dlatego przed wydaniem ostatecznej opinii o usłudze warto odczekać kilka miesięcy, aby tusz zdążył się „ułożyć” w tkance. Mikropigmentacja głowy to szczególnie dobra propozycja dla osób, które cierpią na łysienie plackowate, androgeniczne lub inne schorzenia, których objawem jest nadmierne wypadanie włosów. To także dobra opcja dla wszystkich, którzy chcą uzyskać efekt gęstszych i ciemniejszych u nasady włosów albo przykryć rozległe blizny na głowie.

Co powinieneś wiedzieć, zanim umówisz się na zabieg?

Osoby zainteresowane mikropigmentacją bardzo często pytają o ból – czy przypomina on tatuowanie? Nie powinno się porównywać tych dwóch zabiegów, ponieważ przy trycho pigmentacji urządzenie wbija igłę bardzo płytko, a do tego generowane są pojedyncze ukłucia (bez „jeżdżenia” igłą po ciele). Osobom, które przeszły przez kilkugodzinne sesje z lingeristką potwierdzają, że nie ma się czego bać. Do pigmentacji głowy używa się wyłącznie czarnego pigmentu, którego odcień dobiera się w zależności od tonacji włosa naturalnego tuż przy skórze. Aby uzyskać maksymalnie naturalny efekt, specjalista rozpoczyna od jaśniejszego tonu – który z biegiem czasu i tak ulegnie rozjaśnieniu. Świadomość tych niuansów pozwoli uniknąć rozczarowania po zabiegu, a tym samym – niesłusznego wystawienia gabinetowi niepochlebnej opinii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl