Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Najczęściej popełniane błędy przy wykonywaniu makijażu permanentnego

Rozlany pigment, czerwona skóra czy strupki - poznaj najczęstsze błędy popełniane przez lingeristki.

Ważna jest nie tylko technika nanoszenia pigmentów, ale też staranne dobranie ich odcienia do karnacji klientki. Niemniej, każdemu może się zdarzyć popełnienie jednego z błędów makijażowych. Na co należy więc zwrócić szczególną uwagę i czego trzeba się wystrzegać, aby makijaż spełnił wszystkie oczekiwania klientki?

Za ciemny makijaż permanentny

Zbyt ciemne brwi permanentne są wynikiem niewłaściwego wyboru pigmentu. Linergistka powinna zaproponować klientce barwnik dopasowany do włosów – u blondynek kolor makijażu może być ciemniejszy od włosów (ale nie więcej niż o 3 tony), z kolei u brunetek brwi powinny być odrobinę jaśniejsze niż włosy. Nie można także ulegać sugestiom klientek, które naciskają na efekt bardzo mocno podkreślonych brwi.

 

 

Zawsze przed zabiegiem należy też uprzedzić, że makijaż może początkowo wydawać się za ciemny, ale w krótkim czasie barwnik nieco wyblaknie oraz będzie prezentować się naturalnie. Stanie się tak jednak tylko w przypadku odpowiednio dobranego pigmentu. Jeśli linergistka popełni błąd i nałoży niewłaściwy odcień, konieczna będzie korekta polegająca na rozjaśnieniu makijażu.

Czerwone brwi po makijażu permanentnym

To naturalne, że z biegiem czasu barwnik zastosowany do wykonania makijażu permanentnego zmienia kolor. Jednak jeśli pigment został odpowiednio dobrany do karnacji, brwi będą wyglądać dobrze nawet po wielu miesiącach po zabiegu. Osobną kwestię stanowi jakość używanych przez linergistkę produktów. Barwniki pochodzące od niesprawdzonych producentów mogą wykazywać większą tendencję do wybarwiania się na czerwono (w przypadku ciepłych tonów) lub niebiesko (w przypadku zimnych tonów).

 W uzyskaniu odpowiedniego koloru przydatny jest mikser do pigmentów

Rozlany pigment pod skórą

Rozlanie barwnika to błąd, który najczęściej przytrafia się osobom wykonującym makijaż permanentny w obrębie oczu. Zamiast wyraźnej kreski, na powiece pojawia się ciemna, nieestetycznie wyglądająca plama. Podstawową przyczyną rozlanego pigmentu są zbyt głębokie nakłucia. Powieki to bardzo wrażliwa część ciała, dlatego należy szczególnie uważać, żeby nie przebić żadnego z płytko umiejscowionych naczyń krwionośnych. Plamy barwnika nie można usunąć (możliwe jest jedynie jej zakamuflowanie np. poprzez dołożenie pigmentu), w związku z czym makijaż permanentny oczu trzeba wykonywać szczególnie uważnie.

Strupki po makijażu permanentnym brwi

W trakcie wprowadzania pigmentu naskórek zostaje mechanicznie uszkodzony. Przez kilka dni po naniesieniu makijażu konieczne jest więc stosowanie właściwej pielęgnacji np. maści łagodzących, które przyspieszają gojenie się drobnych ranek. Należy poinformować klientkę, że miejsce objęte zabiegiem może być przez pewien czas wyjątkowo wrażliwe i po ok. tygodniu w jego obrębie pojawią się drobne strupy. Nie wolno ich rozdrapywać, ponieważ grozi to powstaniem trudnych do usunięcia blizn. Po zauważeniu strupków klientki często są przekonane, że makijaż permanentny nie przyjął się, podczas gdy to naturalna reakcja skóry.

Właściwie nałożony makijaż permanentny delikatnie podkreśla urodę kobiety, dlatego każda linergistka powinna dążyć do uzyskania naturalnego efektu. Należy wystrzegać się ciemnych barwników i ostrych kresek, ważne jest również stałe podnoszenie swoich kwalifikacji. Estetyczny makijaż to świetna wizytówka nie tylko klientki, ale też osoby, która go wykonała.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl