Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Efektywna nauka makijażu permanentnego z materiałami i skórkami treningowymi

Efektywna nauka makijażu permanentnego z materiałami i skórkami treningowymi

Na każdym profesjonalnym szkoleniu z zakresu wykonywania makijażu permanentnego uczestnicy powinni mieć dostęp do wysokiej jakości materiałów treningowych, zwłaszcza różnego rodzaju skórek silikonowych i obszernej palety pigmentów. Ważne, by wybierać materiały o kształcie maksymalnie zbliżonym do konturu twarzy – tylko dzięki ćwiczeniom na skórkach o odpowiednich proporcjach można nauczyć się prawidłowej techniki mikropigmentacji.

Po silikonowe skóry, które dobrze odwzorowują wygląd twarzy, chętnie sięgają również osoby posiadające już doświadczenie w nakładaniu makijażu permanentnego, ale chcące doskonalić swoje umiejętności czy testować nowe urządzenia i kosmetyki. W asortymencie sklepu Permanent24 można znaleźć szeroki przekrój skórek treningowych o naturalnych kształtach i kolorach. Na jakie produkty warto zwrócić szczególną uwagę?

Podstawowe materiały szkoleniowe do nauki makijażu permanentnego

Skóry do ćwiczeń najczęściej wykonuje się z miękkiego silikonu – materiał ten bardzo dobrze wchłania pigmenty, które wyglądają na nim tak samo jak na ludzkiej skórze. Silikon jest elastyczny, ale jednocześnie na tyle gruby, że trudno go przebić. Niektóre skórki treningowe zostały przystosowane do nakładania próbnego makijażu z dwóch stron arkusza.

Przykładem innego produktu do nauki makijażu permanentnego jest model 3D głowy. Specjalny statyw oraz możliwość wymiany poszczególnych elementów (nakładki oczu i ust) ułatwiają szkolenie. To dobry produkt dla początkujących stylistów, w przypadku których idealne odwzorowanie proporcji ma duże znaczenie.

Warto również zaopatrzyć się w specjalne pigmenty treningowe oraz pasty do microblandingu. Produkty przeznaczone wyłącznie na cele szkoleniowe powinny wyróżniać się przede wszystkim nasyconymi kolorami, natomiast ich jakość (a co za tym idzie – także cena) może być niższa niż w przypadku pigmentów wykorzystywanych podczas pracy z klientami.

Silikonowe skóry szkoleniowe – najważniejsze rodzaje, wzory i formaty

Skórki treningowe mogą występować w kilku podstawowych wariantach:

– czyste arkusze silikonu, bez przetłoczeń – produkt odpowiedni do testowania różnych technik makijażu permanentnego, w tym microblandingu. Arkusze najczęściej można zakupić w formacie A4, w kolorach cielistym, różowym czy białym;

arkusze z nadrukami – naniesione na silikon kontury twarzy lub brwi, ust i oczu są pomocne zwłaszcza dla osób początkujących, które mogą mieć problem z samodzielnym odwzorowaniem właściwych proporcji. Nadruki pozwalają skoncentrować się na prawidłowej technice, bez konieczności samodzielnego szkicowania kształtów. W zależności od profilu planowanego szkolenia z makijażu permanentnego można zakupić arkusze z nadrukiem wyłącznie jednego elementu (np. powtarzalny nadruk brwi), kilku wybranych elementów (np. brwi i oczy) lub całej twarzy. Skórki występują w wielu kolorach;

– arkusze ze wzorami 3D – jedne z najpopularniejszych materiałów szkoleniowych. Starannie odwzorowane kształty z naturalnymi żłobieniami pozwalają efektywnie trenować wykonywanie makijażu brwi lub ust. Arkusze 3D doskonale nadają się także do nakładania próbnego makijażu permanentnego oczu. Klienci mają do wyboru szablony jednolite (wyłącznie jeden element twarzy), mieszane (np. wzór oczu i ust) oraz zawierające obrys twarzy.

Materiały szkoleniowe i skórki treningowe to konieczność, kiedy uczymy się makijażu permanentnego. Warto zaopatrzyć się w produkty dobrej jakości, aby doskonalenie umiejętności było jak najbardziej efektywne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl