Przygotowanie przed makijażem permanentnym - o czym musisz pamiętać?
Przygotowanie przed makijażem permanentnym - o czym musisz pamiętać?

Makijaż permanentny pozwala uzyskać idealny kształt brwi, doskonały kontur i wymarzony kolor ust, czy trwałą kreskę na powiece. Wiele kobiet decyduje się na tego rodzaju zabieg kosmetyczny, by cieszyć się wyrazistym makijażem w każdej sytuacji. Oszczędność czasu i zadbany wygląd to kolejne zalety tego rozwiązania. Aby efekty pracy linergistki utrzymywały się jak najdłużej, warto wiedzieć, jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego.

 

 

 

 

 

Permanentne brwi – zalecenia przed zabiegiem

Celem makijażu permanentnego brwi jest regulacja ich kształtu, optyczne zagęszczenie włosków, podkreślenie koloru i rekonstrukcja ubytków. Przygotowanie do zabiegu należy rozpocząć nawet 6 tygodni wcześniej. Rezygnujemy wtedy z używania odżywki na porost brwi. Z kolei miesiąc przed zabiegiem „zapominamy” o regulacji brwi. Umożliwi to linergistce dobranie odpowiedniego kształtu względem naturalnej linii łuku. 2 tygodnie przed pigmentacją zabronione jest opalanie oraz stosowanie zabiegów silnie złuszczających lub podrażniających skórę. Skóra nie powinna być ani nadmiernie przesuszona, ani zbyt tłusta. Dla poprawy jej elastyczności i uzyskania efektu wygładzenia zaleca się zabieg mikrodermabrazji, dzięki któremu pigment lepiej się wchłonie. Na dobę przed zabiegiem nie wolno pić alkoholu, z kolei w dniu wizyty zabronione są kawa, mocna herbata, energetyki oraz leki przeciwbólowe.

Makijaż permanentny ust – przygotowanie

W zależności od wybranej metody makijaż permanentny ust poprawia ich kształt, podkreśla kolor, a nawet powiększa usta. Przygotowując się do zabiegu podobnie jak w przypadku pigmentacji brwi, rezygnujemy z opalania i wyżej wymienionych napojów. Ważne jest odpowiednie nawilżenie oraz wygładzenie czerwieni wargowej. Dlatego kilka dni przed zabiegiem wykonujemy delikatny peeling w celu poprawy kondycji suchych i spierzchniętych ust. Można też delikatnie złuszczyć naskórek, używając w tym celu czystej szczoteczki do zębów. Zaplanowane wypełnienia lub ostrzykiwania ust zawsze wykonujemy po pigmentacji, nigdy przed. Innym przeciwskazaniem do zabiegu jest aktywna opryszczka. Pigmentacja ust jest bezpieczna dopiero 2 tygodnie od jej wygojenia. Przed i po zabiegu zaleca się przyjmowanie leków przeciwwirusowych. Rodzaj leku należy skonsultować z lekarzem. Wystąpienie opryszczki bezpośrednio po zabiegu mogłoby zniszczyć lub osłabić jego efekt.

Przygotowanie do makijażu permanentnego oczu

Dobre samopoczucie i odpowiednia dawka snu to jeden z warunków do tego, by wykonać udany makijaż permanentny oczu. Przygotowanie do zabiegu wymaga bowiem zadbania o wypoczętą cerę. Opuchlizna byłaby utrudnieniem dla linergistki już na etapie rysunku wstępnego. Dobre nawilżenie skóry wokół oczu to kolejne ważne zalecenie. Ponadto należy usunąć sztuczne rzęsy oraz zrezygnować z henny, która może zostawić pigment między rzęsami. Miesiąc przed planowanym zabiegiem rezygnujemy z odżywki do rzęs. Maści lub krople sterydowe do oczu, należy odstawić po konsultacji z lekarzem ok. 3 miesiące wcześniej.

Szczera rozmowa z linergistką pomoże wykryć przeciwskazania do pigmentacji. Odpowiednie przygotowanie, a następnie stosowanie się do zaleceń pozabiegowych pozwoli uzyskać satysfakcjonujący efekt zabiegu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl