Sposoby podkreślania oka makijażem permanentnym

Sposoby podkreślania oka makijażem permanentnym

 

Trwałe kreski na powiekach

Dla pań, które chcą zaoszczędzić czas na porannym wykonywaniu make-up’u, idealnym rozwiązaniem jest makijaż permanentny oka. Wyjątkowe podkreślenie oka można uzyskać wykonując kreskę permanentną. W zależności od potrzeb, stosuje się kreskę różnego rodzaju. Panie o jasnej oprawie oka, pragnące nadać swojemu spojrzeniu wyrazistości, często decydują się na zagęszczanie linii rzęs. Zabieg ten powoduje, że rzęsy prezentują się bardziej okazale, a jednocześnie uwydatnia się kolor tęczówki oka. Żeby uzyskać efekt mocniejszej linii, wykonuje się kreskę dekoracyjną. Cieniowana kreska permanentna daje efekt przydymionego makijażu. Jest ona najciemniejsza przy styku z rzęsami, po czym delikatnie rozjaśnia się wraz z oddalaniem się od nich.

 

Dla pań, którym zależy na uzyskaniu rezultatu porównywalnego z wykonaniem kreski eyelinerem, najlepszym rozwiązaniem jest klasyczna kreska dekoracyjna. Ładnie eksponuje ona oko, optycznie je powiększając, a przy tym daje wiele możliwości korygowania jego kształtu. Kreskę permanentną wykonuje się także na dolnej powiece. Idealnie sprawdza się ona w przypadku dużych, głęboko osadzonych oczu, jak również u pań borykających się z opadającymi powiekami. Najczęściej dolną kreskę wykonuje się w zestawieniu z górną.

Makijaż permanentny brwi

Myśląc o podkreślaniu oprawy oczu, nie można zapomnieć o brwiach. Istnieją dwie zasadnicze techniki wykonywania ich makijażu permanentnego – piórkowa oraz cieniowanie. W pierwszej z nich każdy pojedynczy włosek rysuje się oddzielnie. Wypełnianie piórkowe stanowi znakomite rozwiązanie dla kobiet, którym zależy na efekcie zagęszczenia brwi, przy zachowaniu jak najbardziej naturalnego ich wyglądu. Cieniowanie natomiast polega na obrysowaniu kształtu brwi i wprowadzeniu w niego pigmentu. Metoda ta pozwala pogłębić kolor oraz wyrównać kształt naturalnych brwi, a rezultat prezentuje się niczym cieniowanie kredką. Wiele pań decyduje się na wersję ombre, w której kolor pigmentu stopniowo ciemnieje od nasady rzęs ku górze.

O czym warto pamiętać?

Aktywna infekcja, ciąża, cukrzyca, przyjmowanie niektórych leków czy schorzenia oczu (m.in. zaćma, nadciśnienie w oku) stanowią przeciwwskazania do makijażu permanentnego oczu. Powikłania po tym zabiegu są rzadkie, a wynikają często z niewłaściwej pielęgnacji, np. pocierania oczu tuż po wykonaniu makijażu. Niekiedy występuje łzawienie oczu po makijażu permanentnym, które zazwyczaj dość szybko ustępuje. Kluczową rolę odgrywa szczególnie delikatna pielęgnacja okolic oczu przez kilka dni po zabiegu, co sprzyja szybkiemu gojeniu. Bezpośrednio po zabiegu makijażu permanentnego oczu pojawia się opuchlizna, co jest naturalną reakcją organizmu i ustępuje po kilka godzinach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl